Zubní Lékař České Budějovice - Vše o Stomatologii

Jak estetické fazety mohou změnit váš vzhled

Jak estetické fazety mohou změnit váš vzhled
Karel Šimánek 25 lis 2023 0 Komentáře Kosmetická stomatologie

Základy estetických fazet

Je skvělé, že žijeme v době, kdy máme možnosti tak rozsáhlé jako nikdy předtím. Pokud nám příroda nenadělila dokonalý úsměv, nemusíme se s tím jen tak smířit. V současnosti máme v rukou nástroje, které nám mohou pomoci změnit naše vzhledy, aniž bychom museli podstoupit zásadní chirurgické zákroky. A jedním z těchto nástrojů jsou estetické fazety. Tento pojem možná někteří z vás znáte, zatímco jiným může být nový. Ale nebojte, dnes se ponoříme do tohoto fascinujícího světa a objasníme, jak estetické fazety mohou změnit váš vzhled.

Co jsou to fazety?

Estetické fazety (také známé jako zubní korunky) jsou tenké plátky keramiky nebo porcelánu, které se připevňují na poškozené nebo esteticky nevyhovující zuby, aby je vylepšily. Jak to funguje? No, představte si, že máte malou skvrnu na stěně ve vašem obývacím pokoji. Místo toho, abyste museli celou stěnu znovu natřít nebo dokonce provést velkou renovaci, můžete jednoduše připevnit malý kus tapety, který skvrnu zakryje a stěnu vylepší. Co se týče zubů, fazety fungují v podstatě stejným způsobem - pokud máte zub, který je poškozený, odštípnutý, postižený kazem nebo prostě nevypadá dobře, fazeta ho může úplně proměnit.

Kroky k získání fazet

Protože fazety jsou zubní korekce, nemůžete je jen tak koupit v obchodě a připevnit je k zubům sami. Místo toho je potřeba konzultovat s odborníkem ve zdravotnictví - konkrétně s zubním lékařem. Ten pravděpodobně provede několik kroků, aby se ujistil, že fazety budou pro vás ta správná volba a vypadat skvěle. Tato schůzka obvykle zahrnuje konzultace, návrh fazet, přizpůsobení a nakonec aplikaci. Možná vás trápí otázka, zdali je to bolestivý proces. Odpověď je "Ne", odborník aplikuje lokální anestezii a postup je bezbolestný. Nemusíte se bát.

Před a po: efekt fazet

Můžete se ptát, jak moc může fazeta změnit vzhled zubu? Odpověď je - hodně! Měl jsem přítele, který měl od malička zub, který byl otočený o 90 stupňů. Nebyl s tím šťastný, ale zároveň nechtěl podstoupit zdlouhavý a invazivní chirurgický zákrok, aby to napravil. Když se dozvěděl o fazetách, byl nadšený. Podstoupil proces a výsledek byl úžasný. Fazeta naprosto změnila jeho vzhled - zub byl nyní rovný a vypadal přirozeně. Měl otevřenější úsměv a byl šťastnější.

Údržba a péče o fazety

Ačkoli fazety mohou výrazně zlepšit vzhled našich zubů, stále vyžadují trochu údržby. Ne, nemusíte je každý den vyndávat a čistit - ve skutečnosti většina fazet trvá bez problémů až dvanáct let. Ale mělo by se na ně dívat jako na investici, kterou je třeba udržovat. To znamená pravidelné návštěvy u zubního lékaře, stejně jako důkladné běžné čištění a vyhýbání se chování, které by mohlo fazetu poškodit (jako je například kouření nebo konzumace věcí, které by mohly zub poškodit).

Otázky a obavy

Je přirozené, že při zmýšlení o něčem tak radikálním, jako je změna vzhledu vašich zubů, může vás napadnout spousta otázek a obav. Jaký je postup? Je to bolestivé? Kolik to stojí? Jak dlouho to trvá? A co když mi to nebude slušet? To jsou všechno platné otázky a dnešní článek by měl na některé z nich odpovědět. Pokud vás ale trápí něco konkrétního, neváhejte se obrátit na odborníky. Žádná otázka není hloupá a je lépe mít jasno, než se pustit do něčeho, co by vás mohlo trápit.

Závěr

Estetické fazety jsou skvělým nástrojem pro ty z nás, kteří chtějí dosáhnout dokonalého úsměvu. Ačkoli mohou být trochu drahé, účinky, které mohou mít na vaše sebevědomí a celkový vzhled, jsou bezcenné. Pokud tedy přemýšlíte o zlepšení svého úsměvu, možná byste měli zvážit fazety. Ale nezapomeňte, že je potřeba se poradit se svým zubním lékařem a zajistit, že je to správná volba pro vás. Na závěr bych chtěl dodat, že je velmi důležité mít se rád takový, jaký jste. Fazety mohou změnit náš vzhled, ale náš skutečný krásu tvoří to, jací jsme uvnitř. Proto je důležité pracovat na sebevědomí a úctě k sobě, ať už si pro estetické fazety rozhodneme nebo ne.